34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

56-годишен жител на Македонска Каменица почина во КБ – Штип од корона

56 -годишен жител на Македонска Каменица, не успеа да се избори со последиците од корона инфекцијата и ноќеска почина во Клиничката болница во Штип .

По неколку мирни денови, повторно имеме починат пациент на Инфективното одделение како последица на тешка инфекција со Ковид 19 , информираа од Болницата.

Во моментов, на лекување во КБ – Штип се 35 пациенти. од нив 33 се на Инфективното одделение, со 28 пациенти на кислородна терапија, а двајца се сместени на Кожното одделение.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles