30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Бектеши: Замрзнување на цени и на јајца и ориз

Владата размислува да ги замрзне и цените на оризот и јајцата со бранот на инфлација кој веќе се чувствува во земјата. Ќе ги почекаме цените од Заводот за статистика за месец ноември. Ако има зголемување драстично, ќе донесеме прошируваме на одлуката за замрзнување на оризот и јацата за наредните два месеци, истакна министерот за економија, Крешник Бектеши.

Тоа значи дека овие производи ќе се додадат на веќе постоечката листа на замрзнати цени на сончогледовото масло, брашното тип 400, леб, шеќер, свежо млеко, сирење која беше усвоена со одлука на Влада во саботата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles