34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Изборно првенство во карате за млади категории

На  Изборното првенство во карате за млади категории,, што се одржа викендов во Гостивар,,каратистите  од КК Штип  освоија три први места и  ќе патувааат на ЕП во Прага 2022година. Тоа се  Григор Хаџи- Кимов , Андреј Басаров, кој на последнто ЕП за  кадети беше европски вицешампион и  Љупче Михајлов, кој забележа три победи на последното ЕП.

https://youtu.be/HBzznSTRUGU

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles