24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Укината уредбата за дериватите

Хрватската влада ја укина Уредбата за највисоки малопродажни цени на нафтените деривати што ја донесе на 14 октомври за ограничување на цените на бензините и дизелот во малопродажбата, за да спречи удар врз животниот стандард на граѓаните. Уредбата за укинување на наведената уредба влегува во сила во вторник на 7 декември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles