24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Бектеши: Пријавете покачување на цените

На бесплатниот телефонски број 191 на Државниот пазарен инспекторат граѓаните можат да пријават случај на драстично зголемени цени на основни прехранбени производи кои со одлука на Владата се замрзнати.

На оваа бесплатна телефонска линија сите граѓани можат да пријават неправилности кај трговците што не ја почитуваат одлуката за замрзнување на цените на основните прехранбени производи“, напиша на својот Фејсбук профил министерот Бектеши.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles