34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Одобрена вакцина за деца до 11 години

Грчките власти денеска ја одобрија вакцинацијата против Ковид-19 вирусот на деца на возраст од пет до 11 години, започнувајќи со вакцинација на истите од 15 декември. Првиот датум за вакцинација на децата на возраст од пет до 11 години ќе биде на 15 декември, а платформата за закажување ќе биде достапна од 10 декември, соопштија грчките власти. Децата ќе се вакцинираат со доза помала од дозата за возрасни, а првата серија вакцини ќе пристигне на 13 декември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles