34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Женскиот ракомет во Штип се врати на голема врата

Женскиот ракометен клуб „Астибо“  во елитниот државен ракомет се врати низ  најголемата врата, откако од есенва повторно се натпреварува во Првата супер лига.  Во новата година „Астибо“   има  нови големи планови.

Вракањето на „Астибо“  меѓу  елитата  е важно за македонскиот женски ракомт во целина , тврди и директорот на женската репрезентација  Левче Китевски.

На синоќешната средба присуствуваа и меѓународните судии Славе Николов и Горги Начевски.

Прволигашката промоција на „Астибо“  беше повод за присуство на многу   спортски работници  и политичари кои дојдоа да дадат поддршка на Клубот,  а мегу нив и штипскиот  градоналник Иван Јорданов. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles