34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Локалната економија ќе се надградува. Во Штип, формиран Економски Совет

Во напорите локалната економија да се надградува, а развојот да се интензивира денеска во Штип се формира Економски совет. Бизнисот како основа на целиот општествен развој мора силно да тргне напред и да надмине голем број од сегашните пречки, изјави штипскиот градоначалник Иван Јорданов.

На днешното констиотуирање на еконмскиот совет присутен беше и претседателот на ВМРО ДПМНЕ  Христијан Мицковски кој изјави дека бизнисот е моторот на севкупното живеење и дека и на локално и на централно ниво ВМРО ДПМНЕ ќе направи се граѓаните да живеат подобро во спрега со бизнис фелата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles