30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Новата коалиција на СДСМ е пластелинска и ќе има краток век, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицковски во Штип

Новата коалициска постава на СДСМ и моменталните пријатели е пластелинска и таа ќе нема долг век на траење. Таа е обид Заев уште неколку недели да си го продолжи политичкиот век, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски во Штип.

Токму и поради ова Мицковски смета дека во новата коалиција здрава карика нема и се крајно неизвесно.

Во однос на прашањето дали евентуалното кревање на бугарското вето за пристапните преговори со ЕУ векот на оваа Влада може да и обезбеди стабилност, Мицковски оцени дека векот на оваа влада зависи од тоа дали тие конечно ќе се вразумат и ќе сфатат  дека се нефункционални. Според него,  брзи избори е единственото решение за излез од оваа криза.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles