19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Делчево во чест на св. Климент Охридски

Со пригодна свеченост денеска ОУ “Св. Климент Охридски”  од Делчево го одбележа патрониот празник. По тој повод пред споменикот на Патронот во дворот на училиштето се поклонија и свежо цвеќе положија  делегација од Општина Делчево, од Советот на Општинатапретставници од локални институции, како и претставници од училиштето. Директорот на ООУ „Св. Климент Охридски“, Горан Димитровски истакна дека училиштето со гордост го носи името на Патронот и успешно ја продолжува просветителска дејност постигнувајќи завидни резултати и поттикнувајќи го знаењето како поле за натпревар меѓу учениците.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles