22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Десето издание на Фото конкурсот „Пробиштип фото“

Во Холот на Домот на културата, а по повод 8 Декември – Св. Климент Охридски, се случи десетото издание на Фото конкурсот „Пробиштип фото“. Неколку стотина фотографии сведочеа за децениското учество на пробиштипјани, љубители на убавата фотографија, останати во архивата на Општина Пробиштип, со кои воедно  сиа промовира општината сите овие години. Годинава имаше четириесетина преубави фотографии кои се натпреваруваа во три категории. Сите овие фотографии ќе бидат искористени за промотивни цели во рамки на промотивните материјали кои општината ги подготвува за 2022 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles