-0.6 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Косово ќе бара влез во ЕУ

Косово соопшти дека има намера да поднесе барање за членство во Европската Унија , објави Дојче веле. Информацијата се однесува на официјалното соопштение објавено по Советот за стабилизација и асоцијација ЕУ-Косово. Средбата се одржа во Брисел и на неа претседаваше косовскиот премиер Албин Курти. Делегацијата на ЕУ беше предводена од високиот претставник за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles