24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Почна кампањата „Внеси боја во сивата економија“

Министерството за финансии и Програмата за развој на Обединетите нации почнуваат кампања за подигање на свеста за последиците од сивата економија, нејзиното влијание врз животот на граѓаните и потребата од нејзино намалување.

Освен ова, граѓаните на претходно подготвена е-палтформа ќе можат да пријавуваат случаи на практикување на сива економија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles