30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Препарат за Ковид невакцинирани

Наскоро во Словенија ќе пристигне препарат кој ќе им се даде на оние кои не се вакцинирани против Ковид-19 по препорака на лекар и во согласност на пациентот, веднаш откако ќе ги развијат првите симптоми на болест која се смета за потешка. Според словенечките медиуми, станува збор за лекот Лагеврио, познат и како молнупиравир, кој е нарачан и веќе е на пат за Словенија

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles