30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Убавините на Ченгино Кале

Наместо критика за одредени појави во регионот, денес празнично одлучивме во Рубриката „Има ли смсила“  да ви ги презентираме убавините на  врвот Ченгино Кале на Малешевските Планини на 1.760 мнв и езерото “Орлови очи”.

Форографиите се направени од Марјан Митриновски и Жаклина Реџовска, а преземени од Малешнет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles