19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Фудбал: Супер лига на Македонија во млади категории

Се одигра вонредното коло во фудбалската Супер лига  на Македонија. Во Тетово играа кадетите и младинците на „Брегалница“ со врсниците на  „Ренова“.

Кадетските екипи играа нарешено 2-2, со головите на Оливер Тодоров и Марио Аџиев, додека младинците на „Брегалница“ славеа висока победа од 4-1. Стрелци на головите Јован Дојчинов два и по еден гол постигнаа  Марио Митев и Благој Хаџи-Кимов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles