14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Се уредува влезот на село Таринци

Влезот на село Таринци целосно се уредува. Од утринава градежните машини се на терен и за кратко време просторот околу популарната селска чешма ќе добие комплетно нов изглед, најавуваат од Општината.

За старите таринчани ова е добар потег на Општината, бидејќи до самиот влез се лоцирани детската градинка и стопански капацитет и целата слика таму треба да биде многу поубава од сегашната.

Од Општината, најавуваат и други градежни зафати, не само за Таринци , туку и за други населени места.

Инаку, партерното уредување на влезот на Таринци е инвестиција од 690.000 денари, пари од сопствениот буџет на Општина Карбинци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles