34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

13 нови Корона –случаи и еден починат

Во изминатото деноноќие во општините од Истокот се регистрирани 13 нови случаи на Ковид 19 инфекција. Од нив најмногу, 9 се во Кочани и по еден во Свети Николе, Берово,  Делчево и Виница. Едно лице од Штип на возраст од 77 години, почина.

Во клиничката болница се лекуваат 35 пациенти, а 24 од нив се на кислородна поддршка.  На ниво на Регион, активни се 493  случаи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles