27.5 C
New York
Sunday, August 14, 2022

Buy now

spot_img

Борење

Утре Штип ќе биде домаќин, на Меѓународниот турнир „Трофеј штипски боречки асови“. На турнирот, освен македонските, ќе настапат клубови и од Србија, Грција, Косово и Бугарија.Турнирот се оддржува во спомен и почит кон прерано починатите борачи на Балканец. Овој клуб е и технички организатор . Борбите ќе се оддржат во спортската сала „Јордан Мијалков“со почеток во 11.00 часот, а церемонијалот на отварање е предвиден за 14.00 часот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,435FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles