22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Генчовска предложена за министер за “надврешни“

Теодора Генчовска е можниот министер за надворешни работи на Бугарија. Таа за оваа позиција е предложена од страна на партијата Има таков народ  Генчовска досега   во два случаи беше предлагана за министер за одбрана. Во моментов  Генчовска е дел од експерсткиот  тим на претседателот Румен Радев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles