7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

ВМРО: Кадровски промени по Конгресот

ВМРО-ДПМНЕ најавува кадровски промени по Конгресот на којшто ќе се избира нов лидер на партијата в недела, пренесуваат дел од медиумите.Од партијата исто така брифираа дека лидерот Христијан Мицкоски на самиот Конгрес в недела ќе најави сериозни кадровски освежувања што ќе се случат по Конгресот, во согласност со новите политики на ВМРО-ДПМНЕ. Во однос на новата доктрина, која, ќе биде разгледана на Конгресот, неофицијално ќе стои дека „основна цел на ВМРО-ДПМНЕ во овој временски момент, е кај граѓаните да ја возобнови надежта дека може да се живее добро дома во Република Македонија“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles