30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Делчево и Кочани во втора фаза од РОМАКТЕД

Во рамките на втората фаза од Програмата РОМАКТЕД, денеска на Конференцијата организирана по повод почетокот на Втората фаза на заедничката програма на Совет на Европа и Европска Унија- РОМАКТЕД градоначалниците на Кочани и Делчево потпишаа Меморандум за соработка со Министерството за труд и социјална политика и Совет на Европа. Со ова општините и активно е вклучена во имплементацијата на мерки и активности кои ќе донесат подобрување на животот на Ромите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles