22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Мини депонии пд Бавчалук до кочанските водопади

Патниот правец Бавчалук-Водопад е преполн со мали депонии кои секојдневно зад себе ги оставаат несовесни посетители.  И покрај многубројните реакции, апели и потавени контејнери и канти за отпадоци, сметот и понатаму се фрла секаде, само не онаму каде што треба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles