34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Петиција против мески во училиштата

Заштитните маски против ширењето на корона вирусот да не бидат задолжителни за учениците туку тоа да биде само препорака и право на избор на родителите, пишува во петицијата која деновиве се потпишува од страна на родителите од иницијативата „Стоп за задолжителното носење на маски во училиштата“. Својот потпис на петицијата досега го ставиле околу 900 родители. Тие укажуваат дека здравјето на децата е сериозно загрозено со постојаното носење на заштитните маски бидејќи се отежнува дишењето.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles