27.5 C
New York
Sunday, August 14, 2022

Buy now

spot_img

Реконструкција на две улици во Виница

Во тек се градежните активности на улиците “Кирил и Методиј” и “Никола Карев” во Виница. Овие две улици кои беа во лоша состојба ќе добијат нов слој асфалт. Станува збор за  реконструкција во вкупна должина 430 метри, за која се одвоени 2,8 милиони денари од буџетот на Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,435FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles