30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Асфалтирање на улици во Таринци

Денес започна асфалтирањето на  уште една улица во село Таринци во должина од 160 м, како дел од проектот Карбинци без кал. Паралелно со ова,  Општината работи и на партерно уредување на влезот на селото.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles