27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

МКЛ – мажи

Утре, во 18 часот , во спортската сала „Јордан Мијалков“ домаќинот КК „Соколи  1933“ –  Штип ќе игра со екипата на „Тетекс“  од Тетово. Штипските кошаркари го делат второто место на табелата со „Вардар“.  Двете екипи имаат по 16 бодови, „Чаир“ е на  чело на табелата со 17 бодови.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles