34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Утре работниците излегуваат на улица. Ако политичарите не ги слушнат и овој пат ќе си го добијат своето, порачаа од Синдикатот

Голем протест во организација на Сојузот на синдикатите на Македоинја е закажан за утре во Скопје во  симболичните 12:12 часот, бидејќи  ќе се одржи на 12 декември.

Генералниот протест доаѓа по некоклу предупредувања од Синдикатот до Владата за решавање на повеќе  проблеми,  но клучни се Измените и дополнувањата  на  Законот за  минимална  плата  и  Неработната недела.

Овој протест работниците мора да го спроведат  за да го добијат своето,  а политчарите исто  така мора да го добијат своето за да знаат со кого имаат работа“, изјавија денес од Синидкатот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles