17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Најмала имунизација во ЕУ

Само 32,4% од возрасното население или  околу 1.900.000 лица  се имунизирани во Бугарија што земјата  ја става  на самото дно во ЕУ  каде имунизацијата  е просечни 79,1%.  За состојбата да се промени Владата од неодамн  населението го стимулира   со 35 евра  за да прифати вакцинирање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles