24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Асфалтирани улици во нас. Стрелиште

За првпат асфалт добија трите крака од улицата „Голем рид“ во населбата Стрелиште во Делчево. Трите крака се со вкупна должина од околу 250 м, а инвестицијата за изградба на оваа улица е на Општина Делчево и во рамките на пакетот инфраструктурни проекти за изградба на улици во Делчево и селските средини во износ од 9 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles