19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ниските температури ставија крај на градежните сезона на ЈП „Стипион“

Ниските температури  ставија крај на градежната  сезона  на ЈП „Стипион“ пред  кого останаа    незавршени  инфраструктурни и ниско градежни  работи во  повеќе населби. Она што може да се работи поради ниските температури се прави, но остатокот за градба ќе треба д апочека до март.

Сепак, се прават максимални напори   да се  финишира изградбата  на конзолите на реката Отиња.

Нов почеток на активностите  Стипион  предвидува   кон крајот на февруари и почетокот на  март  кога приоритет ќе имаат веќе започнатите проекти  и оние кои се не програмата  за работа на  ова Јавното претпријатие.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles