24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Со ЕУ пари за подобар живот во ромските населби

Со 800 илјади евра европската унија ќе го подобрува животот во ромските наслеби во регионот. Кампањата за информирање на ромското население за пристап до општинските социјални и здравствени услуги стартува од Штип, а опфаќа 500 Роми од штипската и беровска општина.Кампањата ќе трае три години, а кофинансиери се штипската и беровска општина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles