14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: 30 години затвор за татко на 4 деца

Врховнит суд на Хрватска ја потврди казната затвот  од 30  години  на таткото  кој  пред две години  од третиот  кат на куќата ги фрли своите четири деца на 3,5,7 и  8 годишна возраст.  Сега осудениот е на 55 годишна возраст  и нема право  на жалба, пренесуваат хрватските медиуми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles