22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Грција:Нови заострени Ковид мерки

Работно време до полноќ за угостителските објекти и ноќните клубови, работа од дома до 50 отсто за јавниот и приватниот сектор, спортски натпревари со само десет отсто исполнетост на стадионите, се новите мерки што  ги соопшти   министерот за здравство на Грција, Танос Плеврис, а ќе стапат во сила следниот понеделник, на 3 јануари 2022 година. Плеврис објасни дека планирано е мерките да важат до 16 јануари, но ја остави отворена можност, доколку е потребно да се продолжат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles