16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Не им се фалете на крадците каде ќе заминете за празниците

Златна прилика за големите и малите крадци се престојните разници.  Слаби точки бараат во секоја куќа или стан и подготвени се да ја искористат и најмалата шанса.

Иако често знаат што може да им се случи во веселите денови, сепак најголеми сојузници на крадците, многу често се самите тие, зашто многумина на сите можни начини на светот му раскажуваат каде ќе заминат за празниците.

Оние што ќе останат дома, не значи дека се и безбедни, доколку вратите им останат незатворени, а очекуваат гости или пак до соседите заминат, а влезните врати, повторно ги остават незаклучени. За добар крадец, некогаш се потребни не минути,  туку и секунди.

Причините за ова се познати, но ова го потврдува и полициската статисткика која вели:

За време на празници и продолжени викенди, за околу 20 % се зголемени случаите на кражба или несилно влегување во домови“, вела од МВР.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles