34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Св. Николе потпиша договори за пат и градинка

Општина Свети Николе потпиша два нови договори. Првиот е  за отпочнување на изградбата на детската градинка во с. Ерџелија за време од 14 месеци, додека вториот е за изградба на пат од с. Кнежје до с.Ѓуземелци , како и набавка на ново противпожарно возило за потребите на ТППЕ Свети Николе кои ќе се реализираат во 2022 год.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles