34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

СКК „Астибо“ со грст трофеи сезонава

Заврши и последниот натпревар годинава во спортско качување на  вештачка карпа  во  дисциплината болдер во Boisdederber. Од „Астибо“ ,со титулите национални шампиони,  и трофеите  се вратија Натали Трангалова,, Васил Караѓозов и Леон Ангелов.. Сезоната, како што вели Јован Иванов, е заокружена и со 15 медали.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles