30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Идната година Пахор заминува од политиката

Претседателот на Словенија, Борут Пахор изјави дека нема планови поврзани со политиката и дека е задоволен од постигнатото за десет години како претседател.

„Многу ми е важно да си ја работам работата до последниот ден од следната година, за да го напуштам ова место задоволен“, рече тој во традиционалното предновогодишно интервју за Словенечката телевизија.

„Тогаш, по десет години, ќе можам да кажам: она за што се натпреварував за оваа позиција, повеќе или помалку го постигнав, а сега можам да заминам со чиста совест“, рече Пахор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles