34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Фудбал:„Сините“ стартуваат на 3 јануари напладне

Се  е познато за подготовките на фудбалерите на„ Брегалница“ за новата сезона. Стартуваат на 3 јануари  во Штип. Тука ќе се подготвуваат до 16 , а потоа  заминуваат во Анталија, Турција. Таму ќе се останат до 30 јануари. и ќе одиграат 5 пријателски средби со силни противници. Потоа,  „Брегалница“ се   враќа во Штип, каде ќе  ги продолжи подотовките.

На  13 февруари штипјани ќе стартуваат со првенствени средби, кога  почнува пролетната сезона. Во Штип во првото пролетно коло доаѓа „Ренова“, која го зазема  петтото место  на табелата, позади Брегалница, која е четврта!

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles