22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Хуманитарна акција во Делчево

Компанијата „Зегин“ и Општина Делчево во пресрет на новогодишните празници ја реализираа традиционалната хуманитарна акција.  Денеска беа доделени 60-тина пакети со прехранбени производи на семејства кои живеат во социјален ризик.  Со оваа хуманитарна акција уште еднаш се покажа на дело општествената одговорност на компанијата „Зегин“ со чија поддршка перманентно во текот на годината се делат пакети со храна на семејства на кои оваа помош им е добредојдена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles