27.9 C
New York
Saturday, August 20, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Евакуирана улица поради закана со бомба

Полицијата во Бар, Црна Гора, евакуира дел од една улица, поради закана од маж дека ќе активира експлозивна направа, пишува „Вијести“. Од полицијата им било речено дека истото лице претходно  влегло  во експозитурата на една банка со натпис „Вратете ги парите кои ги украдовте од работниците на „Приморка“. Евакуирана е и зградата во која се наоѓа банката и дел од жителите на истата улица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles