17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

66 % од приходите на општините се од државата

Во просек, 66,6 проценти од вкупните приходи на општините, доаѓаат од централната власт. Даночните приходи во просек учествуваат со 9,7 отсто, а приходите на данок на имот со 8,4 проценти, покажаа податоците собрани со проектот „Мојата општина – финансии, развој, долгорочна одржливост“ .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles