27.5 C
New York
Sunday, August 14, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Откриена потопена подморница

Грчки нуркачи открија остатоци од италијанска подморница, 80 години откако таа била потоната од страна на сојузничките сили во Егејското Море за време на Втората светска војна, јави Катимерини. Бродот „Јантина“, кој отпловил од грчкиот остров Лерос со 48 морнари на него, потонал на 5 јули 1941 година, откако бил погоден од торпеда испукани од британската подморница ХМС Торбеј, потсетува Ројтерс.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,435FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles