34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Србија и Турција најбарани за новогодишните празници, резервациите во европските земји поради новите мерки, се откажуваат

Резервации за оваа зимска сезозна има, но не се како пред Ковид пандемијата. Од туристичкиот сектор велат дека, годинава интересот на македонските граѓани да патуваат за новогодишните празници најголем е за Истанбул и за Белград, затоа што државите од Европа, поради новиот сој омикрон воведоа нови ограничувања и услови за влез.

За разлика од лани, кога поради пандемијата границите беа затворени, годинава какво-такво раздвижување има.

Најавите за ставање на пандемијата под контрола во текот на 2022 година  е надеж дека туризмот ќе се врати во нормала.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles