30.2 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Асфалтирана ул. „Плачковица“ во Делчево

Улицата „Плачковица“ во населбата Трети реон, деновиве доби своја комплетна завршница. Завршена е изградбата, поставен асфалт со банкини на последните 250 метри од улицата која е со должина од над 1 км.Со асфалтирањето на последните неизградени метри од улицата се решава проблемот со патната инфраструктура на поголем дел од семејствата кои живеат или гравитираат на овој дел од населбата, а исто така, улицата води и до  резервоарот за вода на локалитетот Чуката.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles