34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Од денес – Нови ковид мерки

Грција од денеска воведува нови ограничувања во угостителскиот сектор, со што ќе се повлечат мерките планирани за почетокот на јануари, бидејќи се зголемуваат инфекциите со коронавирус. Одлуката дојде еден ден откако властите објавија нов дневен рекорд од 21.657 случаи, повеќе од двојно во споредба со понеделникот. Баровите, ноќните клубови и рестораните ќе бидат принудени да се затворат на полноќ, со исклучок на новогодишната ноќ кога тогаш може да останат отворени до 2 часот по полноќ. Властите, исто така, ги зајакнаа ограничувањата во минатата недела, наложувајќи маски на отворени простори и забранувајќи ги божиќните и новогодишните прослави на јавни места.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles