27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

ЕУ признание за штипскиот ОК „Младост УГД“

На  адреса на ОК МЛАДОСТ УГД стигна  големо признание од  Европската  одбојкарска   федерација. Штипскиот  клуб  е  избран како единствен од  Македонија кој  работи најуспешно  со младите  категории  девојки.

ОК УГД е  вклучен во програмата и проектот на Европската Федерација за  работа со младите категории. Ова е објавено и на официјалната страна на  Одбојкарската  Федерација ЦЕВ, во Швајцарија. Во штипскиот клуб  работат  повеќе  категории  девојки, таленти  во женска конкуранција Со нив работи  познатата одбојкарка Кристина МАНЕВА . Тие  се поделени по  возрасни групи. Пред штипската одбојка, жени има  голема перспектива, бидејќи ќе има и поддршка од  Одбојкарската европска федерација, ЦЕВ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles