8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Исплатени 22 мил ден за плати за овчари

Платежната агенција на сметките на 41 субјект исплати близу 22 милиони денари за плата за овчарите. Средствата се доделуваат во сооднос едно вработено лице на 150 овци, 50 кози или 50 говеда. Максималниот износ на исплатени средства е до 360.000 денари од вработен и за не повеќе од 20 вработени.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles