34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Мини депонија среде град

Одлагањето на шутот и кабастиот отпад резултира со вакви несакани мини депонии среде урбана средина. Фотографиите кои ни ги испратија наши гледачи е потврда за тоа. Оваа депонија е до куќите кај средното медицинско училиште. Повеќе е од израз на екоколшна несовеност и некултура на поединци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles