27.9 C
New York
Saturday, August 20, 2022

Buy now

spot_img

ТППЕ – Кочани доби ново возило

Противпожарната територијална единица – Кочани доби  противпожарното теренско возило, донација во рамките на проектот „Зајакнување на општинските совети“кој се спроведува од страна на Програмата за развој на обединетите нации – UNDP со финансиска поддршка на Швајцарската агенција за развој и соработка. Вредноста на донацијата изнесува 1,7 милиони денари. Општината има  обврска да го опреми со дополнителна противпожарна опрема во делот на резервоари и пумпа кои ќе се користат за соодветните интервенции.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles